قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر
خانه / پاورپوینت درباره پمپ های هیدرولیکی
فورکیاسل سایتی برای دانلود پروژه،مقاله،پایان نامه دانشجویی،برنامه های کمیاب و... میباشد دوستان امتیاز به مطلب و نظر فراموش نشه با تشکر
امتیاز
1ستاره2ستاره3ستاره4ستاره5ستاره (No Ratings Yet)
Loading...

پاورپوینت درباره پمپ های هیدرولیکی

              لینک دانلود و خرید پایین توضیحات دسته بندی : پاورپوینت نوع فایل : .ppt ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد اسلاید : ۳۰ اسلاید قسمتی از متن .ppt : پمپ های هیدرولیکی توجه به نفوذ روز افزون سیستم های هیدرولیکی در صنایع مختلف وجود پمپ هایی با توان و فشار های مختلف بیش از پیش مورد نیاز است . پمپ به عنوان قلب سیستم هیدرولیک انرژی مکانیکی را که توسط موتورهای الکتریکی، احتراق داخلی و … تامین می گردد به انرژی هیدرولیکی تبدیل می کند. در واقع پمپ در یک سیکل هیدرولیکی یا نیوماتیکی انرژی سیال را افزایش می دهد تا در مکان مورد نیاز این انرژی افزوده به کار مطلوب تبدیل گردد. فشار اتمسفر در اثر خلا نسبی بوجود آمده به خاطر عملکرد اجزای مکانیکی پمپ ، سیال را مجبور به حرکت به سمت مجرای ورودی آن نموده تا توسط پمپ به سایر قسمت های مدار هیدرولیک رانده شود. حجم روغن پر فشار تحویل داده شده به مدار هیدرولیکی بستگی به ظرفیت پمپ و در نتیجه به حجم جابه جا شده سیال در هر دور و تعداد دور پمپ دارد. ظرفیت پمپ با واحد گالن در دقیقه یا لیتر بر دقی …

مشابه

وکتور گل-وکتور گل لاله-وکتور قاصدک-وکتور گل شیپوری...
ارگونومی یا مهندسی عوامل انسانی...
امروزه سازمانها در محیطی فعالیت می کنند که مملو از مخاطرات و...عوامل تهدید کننده است و هر روزه نیز به حجم و تنوع آنها افزوده می شود. در این شرایط...آشوبناک،کسب و کارهای آفرینانه و کارافرینان در معرض خطرات بیشتری قرار دارند که...باید برای حفظ و یانت از منابع انسانی و مادی خود، اقداات تامینی کارآمدی را مدیریت...نمایند. در این پاورپوینت ، مجموعه فعالیت های ایمنی و تامینی در کسب و کارهای...کارآفرینانه، به تناسب نوع منابعی که در اختیار آنها قرار دارد، مورد بررسی قرار می...گیرد. تعداد صفحات 8 صفحه ...
وکتور درخت -لگوی درخت-فایل کورل...
دانلود تحقیق در مورد هویت
...  ****************************************************** لینک دانلود و خرید محصول در پایین همین...صفحه فرمت فایل :  ورد (Word) قابل ویرایش و آماده چاپ ...******************************************************   قسمتی از محتوای فایل جهت بررسی شما پیش از خرید...در زیر نمایش داده شده است :  تعداد صفحات : 97صفحه چکیده : مفهوم هویت از...اریکسون مطرح می نماید تاکید بر این مسئله دارد که مراحل رشد فرد هر یک به طور مجزا در...درون خود پایان نمی یابد بلکه به هم پیوسته و وابسته بوده ، مراحلی در جهت رشد فرد به...عنوان فردی کامل و خودکفا می باشد که در زندگی لیاقت ایفای نقش یک بزرگسال را داشته و...بتواند در زندگی اجتماعی که در آن زندگی می کند ، به اصطلاح جا بیفتد. دلبستگی در...نوجوانی و جوانی : نوجوانی یک دوره ای از تغییرات چشمگیر در روابط دلبستگی است ....نوجوانی دوره ای است که فرد برای زندگی مستقل آماده می شود . پیش از دوره ی نوجوانی ،...دلبستگی تنها به راهبردهای حفاظت از خود که بچه ها در هنگام تهدید و ناراحتی از آن...استفاده می کند اشاره دارد و بعد از بلوغ ، دلبستگی ...
تحقیق درباره عیب یابی کامپیوتر های شخصی...
قالب فایل(ورد) لینک دانلود پایین صفحه تعداد...صفحه:7 بخشی از متن عيب يابی کامپيوتر های شخصی ( بخش اول )  صرفنظر از اين که...کامپيوتر شما چگونه توليد شده است و يا نرم افزارهای نصب شده بر روی آن چگونه نوشته...شده اند ، همواره احتمال بروز خطاء وجود داشته و ممکن است در آن لحظه امکان دسترسی به...کارشناسان برای تشخيص خطاء و رفع مشکل وجود نداشته باشد . آشنائی با فرآيند عيب يابی...و  برخورد منطقی و مبتنی بر علم با اين مقوله می تواند علاوه بر  کاهش هزينه...ها،صرفه جوئی در مهمترين منبع حيات بشری يعنی زمان را نيز بدنبال داشته باشد . نرم...افزارهای عيب يابی از جمله امکانات موجود و در عين حال بسيار مهم در اين زمينه بوده که...می توان از آنان به منظور عيب يابی يک کامپيوتر استفاده نمود . نرم افزارهای عيب يابی ...برای عيب يابی کامپيوترهای شخصی تاکنون نرم افزارهای عيب يابی متفاوتی ارائه شده است.... برخی از اينگونه نرم افزارها درون سخت افرار کامپيوترهای شخصی ، برخی ديگر درون...تجهيزات جانبی ( نظير کارت های الحاقی )  ، تعدادی ديگر به همراه سيستم عامل و برخی...ديگر به عنوان محصولات نرم افزاری مجزائی ع ...
مقاله اثر بخشی درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد بر کاهش...
مقاله اثر بخشی درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد بر کاهش افسردگی افراد مبتلا به...اعتیاد

اثر بخشی درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد بر کاهش افسردگی افراد مبتلا به...اعتیاد

چکیده                    

زمینه و هدف: روان درمانی مبتنی بر پذیرش و تعهد (ACT) از جمله روش­های...درمانی موج سوم است که بر تغییر کارکرد افکار و احساسات به جای تغییر شکل، محتوا یا...فراوانی  آنها تاکید می­کند. به نظر می­رسد در اختلالاتی مانند افسردگی، تغییر...کارکرد افکار و احساسات بسیار سریع­تر و آسان­تر از تغییر شکل و محتوای آن­ها...صورت می­گیرد؛ به ویژه اگر افسردگی با اختلال دیگری مثل سؤ مصرف مواد همایند باشد....هدف از پژوهش حاضر بررسی اثر بخشی درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد بر کاهش افسردگی افراد...مبتلا به اعتیاد است.

روش: این پژوهش از نوع نیمه آزمایشی با پیش...آزمون، پس آزمون و گروه کنترل است. جامعه شامل کلیه معتادان مراجعه کننده به کلینیک...ترک اعتیاد تولد دوباره در شهر تهران می باشد که ابتدا از آنها پرسشنامه افسردگی بک...گرفته شد و از بین کسانی که افسردگی بالایی داشتند 40 نفر انتخاب شده و به صورت تصادفی...به دو گروه 20 نفره آزمایش و کنترل تقسیم شدند.

یافته ها:  نتایج...تحلیل کوواریانس نشان می دهد که روان درمانی مبتنی بر پذیرش و تعهد بر کاهش علائم...افسردگی افراد مبتلا به اعتیاد تاثیر معناداری داشته است (P<0/05).

نتیجه...گیری: نتایج بدست آمده از این پژوهش حاکی از آن است که روان درمانی مبتنی بر پذیرش...و تعهد می­تواند در درمان افسردگی افراد مبتلا به اعتیاد موثر باشد.

کلید...واژه ها: روان درمانی پذیرش و تعهد، افسردگی، اعتیاد

 

مقدمه

 اعتیاد یا وابستگی به مواد مخدر یک اختلال مزمن و...بازگشت­کننده است که دارای تاثیرات عمیق اجتماعی، روان­شناختی، جسمی و اقتصادی...است و علاوه بر تخریب شخصی، هزینه های سنگینی را بر افراد، خانواده و جامعه تحمیل...می­نماید. در ایران سوء مصرف مواد مهم­ترین و گسترده­ترین نگرانی و خطر قابل...پیشگیری بهداشتی شناخته شده است (1).

روش

پژوهش حاضر از...نوع پژوهش نیمه آزمایشی است (گزینش در دسترس و جایگزینی تصادفی). جامعه این پژوهش شامل...کلیه افراد مبتلا به اعتیاد مراجعه کننده به کلینیک ترک اعتیاد "تولد دوباره" در...شهر تهران در سال 1392 بود. ابتدا از آنها پرسشنامه افسردگی بک به عنوان ابزار سنجش و پیش...آزمون گرفته شد و از بین کسانی که افسردگی بالایی داشتند 40 نفر به عنوان گروه نمونه...انتخاب شده و به صورت تصادفی 20 نفر در گروه آزمایش و 20 نفر در گروه کنترل قرار گرفتند....طرح مداخله که شامل اجرای درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد بود بر روی گروه آزمایش برای 10...جلسه یک ساعته اجرا شد و در پایان اجرا پس از یک هفته مجددا از هر دو گروه آزمایش و...کنترل پرسشنامه افسردگی بک به عنوان پس آزمون گرفته شد. داده­ها به کمک نرم افزار...آماری SPSS بررسی شده و به وسیله ی روش های آمار توصیفی و کوواریانس تجزیه و تحلیل شدند....تحلیل کوواریانس نمرات پیش آزمون را کنترل کرده و برای بررسی تاثیر متغیر مستقل نمرات...پس آزمون با استفاده از آن مورد بررسی قرار گرفت.

ابزار پژوهش:...پرسشنامه افسردگی بک (BDI-II)

یافته ها

فرضیه پژوهش: درمان...مبتنی بر پذیرش و تعهد منجر به کاهش افسردگی افراد مبتلا به اعتیاد می­شود.

طبق جدول آمار توصیفی فوق می­بینیم که میانگین گروه آزمایش در پیش آزمون و پس...آزمون متفاوت است. به منظور بررسی معناداری تفاوت بین میانگین­ها و هم­چنین کنترل...اثر پیش آزمون از تحلیل کوواریانس استفاده شده است.

بحث  

پژوهش حاضر اثر بخشی یک مداخله­ی 10 جلسه ای  ACT  را در افسردگی بیماران...مبتلا به اعتیاد مورد بررسی قرار داد.

نتیجه گیری

 شاید بتوان گفت علت تاثیر درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد بر روی نشانه­های...افسردگی این است که این رویکرد به جای تغییر شکل، فراوانی یا حساسیت موقعیتی...شناخت­ها و هیجانات، کارکرد آنها را هدف قرار می­دهد.

پیشنهادات

برای پژوهش های آتی توصیه می­شود که سایر...شاخص­های روان­شناختی مثل اضطراب، استرس، علائم جسمانی مرتبط با علائم روانی و ... در پژوهش گنجانده شود و برنامه مداخله ای مناسبی برای مبتلایان به سؤ مصرف مواد بدست...آید.

 

محدودیت­ها

محدودیت­های خاصی که...در مطالعه باید در نظر گرفته شود، تعمیم نتایج است.

 

1. Ekhtyari H, Behzadi A, Oghabyan M,...Edalati H. [Visual Cues Inducing Craving in Heroin Injecting Drug Users (Persian)]. Advances in Cognitive Science. 2007; 31: 51-43.

2. Belin,...D, Belin-Rauscent A, Murry JE, Everitt BJ. Addiction: Failure of Control over Maladaptive Incentive Habits. Current Opinion in Neurobiology. 2013; 23:...1-9.

3.Sadock B, Sadock V. Pocket Handbook of Clinical Psychology. Arjmand M, Rezaee F, Faghani Jadidi N. (Persian translator) Fifth edition....Tehran: Arjmand publication; 2010, pp: 125.

دانلود فایل

مطلب پیشنهادی

پاورپوینت معماری عصارخانه

پاورپوینت معماری عصارخانه نوع محصول : پاورپوینت قابلیت ویرایش : دارد تعداد صفحات (پاور) : ۲۷ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *